PORADNIK DOMOWY

praktyczne wskazówki i porady dla każdego

Zwalczanie myszy

Pojawienie się myszy to zawsze wielki problem głównie z powodu ich wszystkożerności. W pierwszej kolejności zawsze oczywiście próbują się dobrać do zmagazynowanych zapasów jedzenia ale jeśli nic nie znajdą to ich ofiarą potrafią padać nawet książki i nasza garderoba.

Mysz domowa

Pierwsza linia walki myszami to broń zapachowa. Najskuteczniejsza jest w momencie kiedy dopiero zaczynamy gryzonie u siebie gryzonie zauważać. Są one bardzo wrażliwe na zapachy – ich nosy to podstawowe organy służące do poznawania świata – i zastosowanie odpowiednich substancji będzie je dość skutecznie odstraszało. Najlepsza jest lawenda f formie saszetek lub chociażby mydełek. Myszy nie lubią również zapachu dzikiej mięty, dziewanny, oleandry, dzikiego rumianku i świeżych zielonych liści pomidorów.

Następnym krokiem w zwalczaniu tej plagi jest zabezpieczenie miejsc wejścia gryzoni do pomieszczeń. Pierwszym działaniem jest zawsze gipsowanie wszelkich szczelin w ścianach i blokowanie otworów w listwach podłogowych. Szczególnie trzeba zwrócić uwagę gdzie rury przechodzą przez podłogi i ściany gdyż koło nich tynk się często wykrusza otwierając drogę szkodnikom. Na koniec sprawdzamy wszystkie okna i drzwi.

Ze staroświeckimi metodami eksterminacji myszy należy uważać. Chodzi tu głównie o zatrute ziarno gdyż jego toksyczność powoduje, że w pierwszej kolejności możemy pozbyć się zwierząt domowych a nawet zaszkodzić dzieciom. Najskuteczniejsze są paradoksalnie klasyczne pułapki mechaniczne. Jeśli zamontujemy w nich dobrą przynętę (ziarna słonecznika, kawałek sera, słoniny itp.) to w kilka godzin coś nam się złapie chociaż nie można się zniechęcać jeśli nawet przez dobę pułapka zostanie pusta. Po każdym sukcesie pułapka musi być wybitnie starannie wyczyszczona a nawet opalona gdyż myszy mają świetny węch i wyczują, że coś na niej się stało.

Zobacz sklep w którym znajdziesz skuteczne środki, pułapki na myszy i gryzonie – z dostawą do domu.One Response

  1. Torba na wino January 7 2013 @ 11:17 pm

    a co jak żadna ztych metod nie jest skuteczna ?

Dodaj komentarz

Zachęcamy wszystkich czytelników, do podzielenia się swoją wiedzą w danym temacie. Dodajcie swój komentarz, napiszcie w nim swoje własne doświadczeni i sposoby. To dzięki wam, porady i ciekawostki na tej stronie mogą być jeszcze bardziej wartościowe! Serdecznie zapraszamy!