PORADNIK DOMOWY

praktyczne wskazówki i porady dla każdego

Przechowywanie żywności w opakowaniach próżniowych

Przechowywanie żywności nawet w lodówce nie za każdym razem zapewnia jej wydłużoną świeżość a także najlepsze walory smakowe. Najlepszym sposobem na przedłużenie terminu przydatności do spożycia jedzenia stały się w ostatnim czasie specjalne torby próżniowe. Żywność szczelnie w nich zapakowana przez długi czas jest świeża porównując do tradycyjnych sposobów przechowywania. Worki próżniowe już od paru lat stosowane są przez zakłady wędliniarskie.

Użycie specjalnej technologii zamyka w nich nie jedynie sporte wagowo kawałki mięsa, lecz nawet malutkie ich ilości pod postacią cienko pokrojonych plastrów. Oferta rynkowa umożliwia również w domowych warunkach stosować metodę próżniowego przechowywania towarów żywnościowych.

W workach próżniowych możemy nawet przetrzymywać resztki obiadowe, jakie to planujemy dopiero wykorzystać za kilka dni.

Data przydatności do spożycia jedzenia jest dzisiaj czymś bardzo ważnym. Żywność jest naszpikowana związkami chemicznymi i tym podobnymi. Dlatego nie możemy jej przetrzymywać zbyt długo. Zmienia ona barwę jak również i smak. Trzeba wybierać żywność ,która pochodzi z najlepszych produkcji. Jest ona nieco bardziej kosztowna od pozostałej\innej żywności, lecz jest dużo bardziej odpowiednia dla małych dzieci.

Mogą one bez najmniejszych przeciwwskazań jeść tego rodzaju produkty żywnościowe. Należy na to zwrócić uwagę.One Response

  1. Grzegorz August 3 2012 @ 10:23 pm

    A jak długo można przechowywać pakowaną próżniowo wieprzowinę w lodówce?

Dodaj komentarz

Zachęcamy wszystkich czytelników, do podzielenia się swoją wiedzą w danym temacie. Dodajcie swój komentarz, napiszcie w nim swoje własne doświadczeni i sposoby. To dzięki wam, porady i ciekawostki na tej stronie mogą być jeszcze bardziej wartościowe! Serdecznie zapraszamy!