PORADNIK DOMOWY

praktyczne wskazówki i porady dla każdego

Plamy z wosku

Przy usuwaniu plam z wosku najważniejsze jest bardzo dokładne wykonywanie czynności. Nie są one ani bardzo skomplikowane ani czasochłonne lecz właściwe usuwanie plam z wosku naprawdę wymaga od nas staranności.

Z wełny wosk usuwamy delikatnie go najpierw zeskrobując. Po czyszczeniu mechanicznym nakładamy na niego gazę i zaprasowujemy ciepłym żelazkiem. Na koniec przemywamy gazikiem zwilżonym spirytusem. W ten sam sposób postępujemy z delikatnym jedwabiem ale w jego przypadku nie powinno się stosować spirytusu. Tkaniny sztuczne wymagają przemywania gazikiem lub tamponami z waty nawilżonymi spirytusem.

Wosk ścieramy od brzegów zabrudzenia do środka. Zapobiegnie to rozsmarowywaniu się zanieczyszczenia, które bardzo łatwo roznosi się na inne części tkaniny kiedy wykonujemy ruchy odwrotne. Na koniec nakładamy gazę lub bibułę i prasujemy ciepłym żelazkiem. Po ich usunięciu materiał powinien być czysty. Czynność tą można powtórzyć jeśli wydaje nam się, że coś pozostało.Dodaj komentarz

Zachęcamy wszystkich czytelników, do podzielenia się swoją wiedzą w danym temacie. Dodajcie swój komentarz, napiszcie w nim swoje własne doświadczeni i sposoby. To dzięki wam, porady i ciekawostki na tej stronie mogą być jeszcze bardziej wartościowe! Serdecznie zapraszamy!