PORADNIK DOMOWY

praktyczne wskazówki i porady dla każdego

Plamy z trawy

Plamy z trawy można eliminować na wiele sposobów lecz przed przystąpieniem do próbowania któregokolwiek z nich należy się najpierw upewnić, że materiał, który będzie poddawany tym zabiegom będzie w stanie je wytrzymać. Absolutnie niedopuszczalne jest też wykorzystywanie gorącej wody, która niszcząc resztki trawy pozostałe na plamie tylko doprowadza do jej utrwalenia.

Dobrym podejściem jest wykorzystanie alkoholu etylowego o stężeniu około 70%. Po zwilżeniu plamy odczekujemy chwilę i spłukujemy ją zimną wodą. W przypadku wełny alkohol należy podgrzać.

Skuteczna jest też woda utleniona jeśli nie mamy alkoholu o wysokim stężeniu pod ręką. Wystarczy nalać jej trochę na szmatkę i zacząć przecierać zabrudzone miejsce. Woda utleniona wyjątkowo dobrze radzi sobie z zabrudzeniami lnu i i bawełny.

Jeśli chcemy usuwać plamy w pralce to najpierw trzeba zalać zabrudzone miejsca płynem do mycia naczyń w dość sporych ilościach.

Znacznie rzadziej wykorzystuje się sok z cytryny chociaż znany jest on z tego, że radzi sobie nawet ze starymi plamami. Trzeba jednak w nim ubranie w zaplamionych miejscach przepłukiwać, co wymaga dużej ilości soku.

Ostatnią deską ratunku może być woda z solą i alkoholem oraz roztwór amoniaku lecz należy się do nich uciekać naprawdę dopiero w ostateczności.Dodaj komentarz

Zachęcamy wszystkich czytelników, do podzielenia się swoją wiedzą w danym temacie. Dodajcie swój komentarz, napiszcie w nim swoje własne doświadczeni i sposoby. To dzięki wam, porady i ciekawostki na tej stronie mogą być jeszcze bardziej wartościowe! Serdecznie zapraszamy!