PORADNIK DOMOWY

praktyczne wskazówki i porady dla każdego

Plamy z lakieru do paznokci

W przypadku lakierów do paznokci nie ma dobrych rozwiązań chociaż kilka prób przyniosło już eksperymentatorom pewne korzyści. Na plamy z lakieru do paznokci najlepiej zazwyczaj jest nie używać żadnego sposobu, zwłaszcza jeśli poplamiły się spodnie dżinsowe. Trzeba po prostu jak najszybciej zdjąć pobrudzone ubranie i odczekać do momentu kiedy lakier całkowicie zaschnie. Zrobi się z niego wtedy lita ale i bardzo nieodporna na kruszenie skorupka.

Jeśli ilość lakieru jest duża to prawdopodobnie zdejmiemy go całymi łatami a resztki zdrapiemy. Małe ilości trudniej usunąć bo głębiej wchodzą w materiał ale postępujemy tak samo.

Jako przykład skutecznej aktywnej walki z plamami powstałymi przez kontakt z lakierem do paznokci podaje się procedurę zaczynającą się od potarcia zabrudzonych miejsc smalcem po czym ciuch się po prostu pierze. Jeśli zrobimy to wystarczająco szybko to powinno zadziałać. Inna metoda poleca zastosowanie przed praniem w pralce mieszanki sody z wodą, w której potem materiał powinien się namaczać.

W żadnym wypadku nie powinniśmy stosować żadnego rodzaju rozpuszczalników ani tym bardziej acetonu, który jest głównym składnikiem zmywacza do paznokci. Jedynym tego efektem będzie bardzo mocne powiększenie plamy i w dodatku bardzo prawdopodobne są odbarwienia tkanin.Dodaj komentarz

Zachęcamy wszystkich czytelników, do podzielenia się swoją wiedzą w danym temacie. Dodajcie swój komentarz, napiszcie w nim swoje własne doświadczeni i sposoby. To dzięki wam, porady i ciekawostki na tej stronie mogą być jeszcze bardziej wartościowe! Serdecznie zapraszamy!