PORADNIK DOMOWY

praktyczne wskazówki i porady dla każdego

Usuwanie tatuaży

O ile robienie tatuaży na różnych częściach naszego ciała nadal jest powszechnie stosowanie to tak naprawdę niewiele osób, które je posiada zdaje sobie sprawę tego, iż teraz tak samo łatwe jak ich wykonanie jest usunięcie zbędnego malunku ze skóry. Wiele osób żałuje podjętej decyzji o wykonaniu trwałej ozdoby ciała tego rodzaju. Wielu nie podoba się już wzór, który został zrobiony jakieś kilka lat temu. Na szczęście minęły już czasy, kiedy tatuaż musiał nam towarzyszyć już do końca życia. Dzisiaj istnieją skuteczne sposoby, dzięki którym można się go bezpiecznie pozbyć.

Jak pozbyć się tatuażu?

Warto zainteresować się laseroterapią, bo to właśnie zabiegi tego rodzaju pozwalają uzyskać znowu gładką skórę o jednolitym kolorze. W polskich gabinetach dermatologicznych i dobrych klinikach medycyny estetycznej dostępny jest laser Harmony XL High Power Q Switch, który usuwa zarówno tatuaże czarne jak i te kolorowe, bez względu na fototyp skóry pacjenta, metodę wykonania wzoru czy głębokość, na jaką pigment został wprowadzony.

Na czym polega laseroterapia?

Wiązki światła o odpowiedniej temperaturze po prostu wnikają w głąb skór i rozbijają barwnik na małe cząsteczki. Dzięki temu z każdym zabiegiem tatuaż robi się coraz jaśniejszy aż wreszcie zostaje całkowicie usunięty. Pamiętajmy, że laseroterapia nie jest zabiegiem jednorazowym i koniecznym staje się wykonanie całej serii – o ilości przeprowadzonych zabiegów może decydować jednak tylko specjalnie wykwalifikowany lekarz. Ciekawostką jest fakt, iż podobnie jak tatuaż można także pozbywać się niechcianego makijażu permanentnego, co jest nierzadko wybawieniem dla pań, które zdecydowały się na nieudane zabiegi ozdabiania swojej twarzy.

Sprawdź więcej na stronie: Usuwanie tatuaży.

Dla kogo laseroterapia?

Laseroterapia jest bezpiecznym zabiegiem usuwania tatuażu i może z niej korzystać każdy, kto posiada niechciany wzór. W pierwszej kolejności pacjent odbywa wizytę kwalifikującą, podczas której lekarz wyklucza ewentualne przeciwwskazania. Trzeba wiedzieć, że z zabiegów laserowych nie mogą korzystać kobiety w ciąży ani karmiące piersią, cukrzycy, chorzy na nowotwory, pacjenci z wszczepionym rozrusznikiem serca, osoby zażywające leki fotouczulające oraz ci, którzy cierpią na choroby skóry. Przeciwwskazaniem jest także skóra opalona, podrażniona, poraniona i taka, na której występują infekcje bakteryjne lub wirusowe.

Efekty

Seria zabiegów z wykorzystaniem lasera pozwala na całkowite usunięcie tatuażu. Jeśli tylko zabiegi wykonywane są w sposób profesjonalny, nie ma mowy o jakichkolwiek powikłaniach. Do takich może natomiast dojść w wyniku niewłaściwej pielęgnacji po terapii – pacjent nie może wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych ani odrywać powstałego strupka. Następstwem takiego działania mogą być trwałe przebarwienia skóry bądź blizny.

Żródła:

http://www.dnamoczanowa.net/inne-artykul-medyczne/usuwanie-tatuazy.html

http://medicinemag.pl/zabieg-estetyczny-usuwania-tatuazu/Dodaj komentarz

Zachęcamy wszystkich czytelników, do podzielenia się swoją wiedzą w danym temacie. Dodajcie swój komentarz, napiszcie w nim swoje własne doświadczeni i sposoby. To dzięki wam, porady i ciekawostki na tej stronie mogą być jeszcze bardziej wartościowe! Serdecznie zapraszamy!